Bilgi Talep Formu

Daha Etkin Bir Türkiye Uygulaması İçin Dünyada Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Örneklerine Işık Tuttuk

Sektörün öncü derneği için gerçekleştirdiğimiz ve Türkiye'de yatırım yoluyla vatandaşlık eko-sisteminin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen kuşatıcı araştırmamızı başarıyla tamamladık.
blog image

Dünyada yatırım yoluyla ikamet (RBI) ya da vatandaşlık (CBI) uygulamalarının geçmişi 1980'li yılların başına kadar gidiyor. Özellikle 2008 kriziyle birlikte İspanya, Portekiz, Yunanistan gibi kırılganlaşan Avrupa ekonomilerinin çıkış yolu olan bu enstrüman, bugün yaklaşık 25 milyar dolarlık bir küresel endüstriye dönüşmüş durumda. Diğer yandan Covid-19 krizi sonrası; dijitalleşmenin uzaktan çalışma ve eğitime tanıdığı sonsuz imkanlar, dünya çapında HNWI ve UHNWI kategorisindeki varlıklı bireylerin sınır aşırı hareketliliğini beraberinde getirdiği gibi, daha rekabetçi bir pazar yapısına işaret ediyor. Ayrıca kamu bütçelerindeki açığın bu yöndeki inovatif uygulamalarla yeniden kapatılması yönündeki güçlü eğilimin gündeme gelmesi işten bile değil. Üstelik bu kez mobilizasyon sadece çevre ülkelerden merkeze doğru değil, yaşam şartlarının ağırlaştığı, sağlık sistemlerinin alarm verdiği gelişmiş ülkelerden çok daha keyifli ve kaliteli bir yaşam vaat eden çevre ülkelere olacak gibi gözüküyor.

Türkiye de bölgesinin yükselen bir yıldızı olarak 2017 yılında girdiği ve 2018 yılında son halini alan yatırım yoluyla vatandaşlık uygulaması ile dünyadaki bu büyük pastadan pay alma yönündeki uygulamalarını artırıyor. Biz de AGS Global olarak sektörün öncü derneğinin karar alıcılara sunmayı planladığı yol haritası için Türkiye'de başta gayrimenkul sektörü olmak üzere yurtdışı yatırımcılara sunulan yüksek potansiyeli ve bunun CBI ve RBI uygulamalarına yansımasını küresel örnekler ışığında incelediğimiz kuşatıcı araştırmamızı başarıyla tamamladık. Çok daha nitelikli, katma değerli ve küresel HNWI ve UHNWI'leri Türkiye pazarına yatırıma teşvik edecek, Türkiye'nin yatırım yoluyla vatandaşlık eko-sisteminin kalitesini yükseltecek çerçevenin çizilme sürecinin paydaşı olduk. 

 

Siz de AGS Global'in İnşaat, Gayrimenkul ve Altyapı kategorisinde sunduğu araştırma çözümlerinden faydalanın, fırsatları lehinize çevirin, rakiplerinizden pozitif ayrışın. 

 

Flash Haber'de İşin Seyri'ne Konuk Olduk

25 Eylül 2023 | BASINDA AGS

Gençlik: Algılar ve Ötesi

02 Aralık 2020 | BLOG

TVNET "Makroskop" Programına Konuk Olduk

30 Mayıs 2020 | BASINDA AGS

17. MÜSİAD Expo'da Yerimizi Aldık

25 Kasım 2018 | BÜLTEN

İş Dünyası ABD'ye Güvenmiyor

06 Şubat 2018 | BÜLTEN

AGS Global, TÜAD Ailesine Katıldı

01 Aralık 2017 | BÜLTEN

Bir Öykü.. AGS Global

05 Ekim 2011 | BLOG

Hedefe ulaşmanız için sizinle çalışmaya hazırız