Bilgi Talep Formu

Türkiye Gayrimenkul Pazarına Yönelen Yurtdışı Yatırımcı İlgisinin Nabzını Tuttuk

Sektörün öncü derneği için 48 ülkeden 410 yatırımcıyla gerçekleştirdiğimiz ve odağında Türkiye gayrimenkul pazarına yönelik "yurtdışı yatırımcı içgörüsü" olan araştırmamızı tamamladık. Projemizde B. Krallık ve Türkiye gayrimenkul pazarlarını "rekabet" ve "ilham" kavramları ışığında okuduk.
blog image

Bölgesinde yükselen bir gayrimenkul pazarı olan Türkiye, 2019 yılında yurtdışı yatırımcılara 45 bin 483 adet konut satışı gerçekleştirirken, bu satışlardan yaklaşık 7 milyar $ civarında gelir elde ettiği tahmin ediliyor. TÜİK verilerine ise 2013 yılından 2020'nin Ekim ayına kadar toplam 210 bin 962 konut yurtdışı yatırımcı tarafından talep görmüş durumda. Diğer yandan, 2015-2020 yılları arasında Türkiye pazarına en çok ilgi gösteren yatırımcı kaynak ülkeler; Irak, İran, S. Arabistan, Rusya ve Kuveyt olarak sıralanıyor. Sektör temsilcileri, 2023 yılında gelirlerini iki katından fazlasına çıkartarak 15 milyar $ hedefine ulaşmak için çalışıyor.

Biz de AGS Global olarak, sektörün öncü derneği için Türkiye gayrimenkul pazarına yönelen "yurtdışı yatırımcı içgörüsüne" odaklandık. Türkiye imajının ve gayrimenkul sektörünün yurtdışı yatırımcılara daha "katma değerli" erişiminde avantaj, dezavantaj, fırsat ve tehditlerine odaklandık. Araştırma kapsamında dünyanın en büyük "yabancıya gayrimenkul satışı" yapan pazarlarından B. Krallık'ı hem bir rakip hem de "ilham verici bir örnek" olarak ele alırken, Türkiye'nin bölgesel bir oyuncudan küresel aktörlüğe yükselmesi için stratejik bir yol haritası hazırladık. Sektörün lider derneği ile gerçekleştireceğimiz yeni çalışmalarla desteklenecek araştırmamızın, Türkiye gayrimenkul sektörü temsilcilerine ve en büyük değerimiz olan "Türkiye imajına" katkı sunacak olmasından dolayı mutluyuz.

 

Siz de AGS Global'in İnşaat, Gayrimenkul ve Altyapı kategorisinde sunduğu araştırma çözümlerinden faydalanın, fırsatları lehinize çevirin, rakiplerinizden pozitif ayrışın. 

 

Gençlik: Algılar ve Ötesi

02 Aralık 2020 | BLOG

TVNET "Makroskop" Programına Konuk Olduk

30 Mayıs 2020 | BASINDA AGS

17. MÜSİAD Expo'da Yerimizi Aldık

25 Kasım 2018 | BÜLTEN

İş Dünyası ABD'ye Güvenmiyor

06 Şubat 2018 | BÜLTEN

AGS Global, TÜAD Ailesine Katıldı

01 Aralık 2017 | BÜLTEN

Bir Öykü.. AGS Global

05 Ekim 2011 | BLOG

Hedefe ulaşmanız için sizinle çalışmaya hazırız